DOROTA ÖZDEMIR

POMOC PSYCHOLOGICZNA I PSYCHOTERAPIA

Aby zapisać się na wizytę napisz
lub zadzwoń: +48 501 104 012

Newsletter

Please wait...

Dziekuje za zapisanie!

„Depresja powoduje brak motywacji w codziennym życiu, utrudnia codziennie funkcjonowanie, co prowadzi do osamotnienia i rozpaczy.”

Oferuję kompleksowe wsparcie psychologiczne w Warszawie, skierowane na osoby zmagające się z różnorodnymi problemami emocjonalnymi. Wśród moich usług znajdują się konsultacje indywidualne, warsztaty rozwojowe oraz terapie długoterminowe. Jeśli interesuje Cię więcej informacji, zapraszam do odwiedzenia podstrony depresja. Dla zainteresowanych oferuję doradztwo telefoniczne oraz możliwość umówienia się na sesję: (+48) 501 104 012.

Jak depresja wpływa na motywację w codziennym życiu?

Znajdując się w samym sercu Warszawy, każdego dnia spotykam osoby, które odczuwają skutki depresji na własnej skórze. Jako psycholog wiem, jak ogromne wyzwanie stanowi dla nich zachowanie regularności w codziennych obowiązkach. Kiedy depresja powoduje brak motywacji, nawet najprostsze zadania urastają do rozmiarów wielkiej góry, której nie da się pokonać bez ogromnego wysiłku.

Depresja ma zdolność do wypierania wszelkiej chęci działania, pozostawiając człowieka w stagnacji. To tak, jakby energooszędny pilot automatycznie przechodził w stan czuwania. Dezorganizacja codziennego życia, wzrastająca izolacja i utrata zainteresowań to tylko niektóre z objawów, z którymi moja praca jest często związana. Ważnym zadaniem jest przywrócenie tej równowagi i zaszczepienie chęci do działania.

Dlaczego depresja pozbawia motywacji?

Jednym z kluczowych elementów tej choroby jest głęboko zaburzona percepcja świata i samego siebie. Osoby cierpiące czują, że tracą kontrolę nad swoim życiem, a doświadczana emocjonalna pustka rodzi bierność. Każde zadanie, nawet te, które wcześniej sprawiały przyjemność, staje się nieosiągalne. Zrozumienie, dlaczego depresja powoduje brak motywacji, jest istotnym krokiem w procesie leczenia.

Odzyskiwanie motywacji w walce z depresją

Z mojego doświadczenia wynika, że kluczem w regeneracji jest odbudowa podstawowych elementów życia, które depresja zdołała rozbić. Pomocne może być tworzenie realistycznych celów oraz poszukiwanie wsparcia u bliskich. W miarę możliwości, zalecane jest podejmowanie drobnych kroków prowadzących do włączenia w życie czynności, które kiedyś dawały radość. Pracując w Warszawie, dostrzegam również znaczenie społecznej sieci wsparcia, zwłaszcza w wielkomiejskim zgiełku, gdzie łatwo pogubić się w anonimowości.

Depresja, choć podstępna, nie zawsze musi być synonimem końca. Istnieją rozmaite podejścia, które znacząco pomagają w odzyskaniu motywacji i powrocie do aktywnego życia. Dla bardziej szczegółowego zrozumienia, jak radzić sobie z tym zaburzeniem, zapraszam do lektury artykułu Jak depresja pochłania moje życie i jak z nią walczę.

Zapraszam również do śledzenia moich profili na mediach społecznościowych: Facebook, Twitter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *